لامپ ویدئو پروژکتور، لامپ دیتا پروژکتور و سایر قطعات اصلی پروژکتور Projector Lamps

 

لامپ ویدئو پروژکتور پاناسونیک

لامپ ویدئو پروژکتور اپتما

لامپ ویدئو پروژکتور پاناسونیک لامپ ویدئو پروژکتور اپتما
Panasonic projector Lamps Optoma projector Lamps

لامپ ویدئو پروژکتور سونی

لامپ ویدئو پروژکتور ان ای سی

لامپ ویدئو پروژکتور سونی لامپ ویدئو پروژکتور ان‌ای‌سی
Sony Projector Lamps NEC Projector Lamps
لامپ ویدئو پروژکتور اپسون لامپ ویدئو پروژکتور بنکیو
لامپ ویدئو پروژکتور اپسون لامپ ویدئو پروژکتور بنکیو
Epson projector Lamps Benq Projector Lamps
   
   

قیمت لامپ ویدئو پروژکتور

 

نکته: قیمت لامپ پروژکتورها  (از نوع درجه یک) با دو ماه (یا 100 ساعت) گارانتی لامپ  ارائه می‌شود. ضمنا قیمت لامپ ویدئو‌پروژکتور در صورت تعویض توسط کارشناسان این شرکت مشمول هزینه اضافی (اجرت) نمی‌شود مگر در شرایطی که دستگاه طبق نظر کارشناسان نیاز به سرویس داشته باشد و توسط مشتری تایید شود. برای اطلاع از موجودی و قیمت لامپ ویدئو پروژکتور مورد نظر، لطفا از طریق تماس تلفنی و یا پیغام تلگرامی (مندرج در صفحه ارتباط با ما) اقدام کنید. برای این کار لازم است مارک و مدل دستگاه اعلام شود.

 
با توجه به مصرفی بودن لامپ ویدئو پروژکتورها و پایان عمر این قطعه پس از مدت زمانی مشخص (که البته به نحوه استفاده صحیح از دستگاه نیز بستگی دارد)، نیاز به تعویض لامپ دیتا پروژکتور از مسائلی‌ست که کاربران دیر یا زود با آن مواجه می‌شوند. برای مشاهده مطالب مربوط به سایر قطعات اصلی ویدئو پروژکتور بر روی لینک زیر (در پاراگراف بعد) کلیک کنید.


گروه فنی آداک‌پروژکتور ضمن ارائه‌ی خدمات پس از فروشِ انواع ویدئوپروژکتور، امکان تامین لامپ پروژکتورهای موجود در بازار ایران را نیز دارد. فروش لامپ ویدئو پروژکتورهای هیتاچی، ایسر، بنکیو، سانیو، اپتما، کنون، شارپ، میتسوبیشی، پروکسیما، پاناسونیک، اپسون، سانیو، ان‌ای‌سی، سونی، و ... (با کیفیت عالی و از نوع درجه یک) به همراه سرویس و تامین قطعات و تعمیر تخصصی همه برندهای مذکور از جمله خدمات قابل ارائه توسط گروه فنی و پشتیبانی سیما پردازان آداک است. آن دسته از مشتریان گرامی که از پایان یافتن طول عمر لامپ دستگاه خود اطمینان حاصل نموده‌اند، می‌توانند با اعلام مارک و مدل دستگاه خود به واحد فنی شرکت آداک، از موجودی و قیمت لامپ ویدئو پروژکتور مورد نظرِ خود اطلاع حاصل نمایند. ضمنا سرویس و تعمیر ویدئو پروژکتور (همه برندها) از جمله خدمات قابل ارائه توسط آداک است.

لازم به ذکر است لامپ دیتا پروژکتور جزء اصلی‌ترین و در عین حال گران‌‌قیمت‌ترین قطعات این دستگاه است و در خصوص همه ویدئو پروژکتورها تعویض لامپ توصیه نمی‌گردد. گاهی پس از پایان عمر لامپِ دیتاپروژکتور‌های پرتابل و ارزان قیمت، با توجه به قیمت نسبتا بالای لامپ، بهتر است دیتا پروژکتور جدیدی خریداری گردد. این مورد در خصوص پروژکتورهای ارزان قیمت که معمولا برند معتبری هم نیستند بیشتر توصیه می‌گردد. 
با توجه به اینکه بیشتر نقصهای فنی، مربوط به لامپ ویدئو پروژکتورهاست توصیه می‌شود در هنگام کاهش نور و یا مواجه شدن با آلارم تعویض لامپ، سریعا دستگاه را به واحد فنی ارسال نمایید. چرا که گاهی ترکیدگی لامپ در داخل ویدئو پروژکتور موجب آسیب رسیدن به بخشهای دیگر دستگاه نیز می‌گردد. رعایت اصول استفاده صحیح از ویدئو پروژکتور می‌تواند در افزایش طول عمر دستگاه بسیار موثر باشد.

طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور

 • عمر لامپ پروژکتورها عموما با دو عدد مشخص می‌شود، یک عدد در حالت کارکرد نرمال و عدد دیگر در حالت Eco Mode یا حالت اقتصادی. در حالت اقتصادی ویدئو پروژکتور با نیمی از توان پرتوافشانی خود کار می‌کند و در عوض طول عمر لامپ پروژکتور دو برابر می‌شود.
 
 • با وجود اعداد بزرگی که معمولا توسط کمپانی‌های سازنده اعلام می‌شود، آنچه که تا کنون توسط واحد فنی آداک ملاحظه شده، طول عمر 2000 ساعت در حالت نرمال و طول عمر 4000 هزار ساعت در حالت اقتصادی است، و در بسیاری از موارد تعویض لامپ، به دلایل مختلف نظیر نحوه استفاده، شرایط محیط و ... حتی این اعداد محقق نمی‌شود و لامپ زودتر می‌سوزد.
 
 • هنگامی که لامپ ویدئو پروژکتور به پایان عمر خود نزدیک می‌شود معمولا علائمی که ملاحظه می‌شوند عبارتند از: کمرنگ شدن تصویر پروژکتور، پیغام پایان عمر لامپ بر روی تصویر، و قرمز شدن LED مربوط به لامپ بر روی پنل دستگاه.
 
 • عمر لامپ ویدئوپروژکتور معمولا به دو صورت به پایان می‌رسد؛ یا به مرور زمان نور و تصویر دستگاه ضعیف‌تر می‌شود و یا اینکه به طور ناگهانی لامپ می‌سوزد. توصیه می‌شود در صورتیکه نور دستگاه در حال ضعیف شدن است، قبل از ترکیدن لامپ و احتمال آسیب به سایر قطعات، زودتر نسبت به تعویض لامپ اقدام نمایید. در صورت ترکیدن لامپ داخل دستگاه، به جز تعویض لامپ سرویس ویدئوپروژکتور نیز ضروریست. هر چند این کار (سرویس) در هر حال توصیه می‌شود.

نکات مهم تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

 • پایان عمر لامپ پروژکتور از متداولترین عیوبی‌ست که برای این دستگاه‌ها اتفاق می‌افتد ولی دقت نمایید که همیشه عدم پخش تصویر به معنای پایان کار لامپ نیست و ممکن است کارشناس فنی مربوطه نقص دیگری با برآورد هزینه کمتر برای دیتا‌پروژکتور تشخیص دهد.
 • ویدئو پروژکتور علاوه بر استفاده صحیح توسط کاربران به سرویس و نگهداری به موقع - سالی یک الی دو بار بسته به میزان و محیط استفاده از آن - نیاز دارد. بنابراین توصیه می‌شود به آن همچون سایر لوازم الکترونیکی گاه نکرده و سرویس ویدئو پروژکتور خریداری شده از مراکز معتبر را به کارشناسان فنی آن ارجاع دهید.
 • از تعویض لامپ توسط افراد غیر‌کارشناس و تعمیرکاران غیر‌مجاز جدا خودداری نمایید. تعویض لامپ ویدئوپروژکتور بدون سرویس کامل ویدئو پروژکتور اعم از خارج کردن قطعات شکسته  لامپ، تمیز نمودن ال سی دی ها، فیلترها، قسمت اپتیک و تنظیمات احتمالی پروژکتور، باعث کم‌اثری و بهره‌ی کم لامپ شده و در مواردی می‌تواند منجر به آسیب دستگاه گردد.
 • از خرید لامپهای ارزان قیمت Knock off خودداری نمایید. شاید این لامپها در ابتدای امر مقرون به صرفه به نظر برسند ولی می‌توانند باعث نوسانات برق شده و منجر به آسیب دیدن سایر قطعات و مولفه‌های داخلی ویدئو پروژکتور شوند. ضمنا تجربه نشان داده این لامپ‌ها علاوه بر موارد ذکر شده، تصویری به مراتب ضعیف‌تر نسبت به لامپ‌های اصل ارائه می‌دهند و نیز طول عمر کمتری خواهند داشت.
 • از تعویض مغزی لامپ ویدئو پروژکتور (برنر) به جای کل لامپ اجتناب کنید. معمولا قیمت‌های خیلی ارزان که در خصوص لامپ پروژکتور اعلام می‌شوند مربوط به مغزی لامپ هستند نه لامپ کامل. این کار موجب می‌شود عمر لامپ پایین بیاید و احتمال آسیب به دستگاه را بسیار بالا می‌برد و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
 • بعد از تعویض لامپ - به شرط سرویس کامل ویدئو پروژکتور - کاربران کیفیت تصویر و نوری معادل 70 درصد تصویر اولیه دیتا پروژکتور خود دریافت می‌کنند. علت این امر استهلاک سایر قطعات ویدئو پروژکتور است.
 • سعی کنید با دقت نظر در ساعت کارکرد لامپ، یا چراغ آلارم لامپ و یا هنگامیکه نور لامپ ویدئو پروژکتور ضعیف می‌شود، قبل از ترکیدن لامپ داخل دستگاه، آنرا جهت تعویض به تعمیرگاه ارسال نمایید. چرا که جیوه لامپ ترکیده شده می‌تواند به مدارات و سایر بخش‌های دستگاه آسیب وارد کند و منجر به بالا رفتن هزینه تعمیر ویدئو پروژکتور شود.جهت دریافت اطلاعات بیشتر و قیمت لامپ دیتاپروژکتور مورد نظر خود، با ما تماس بگیرید یا از طریق فرم استعلام قیمت لامپ ویدئو پروژکتور اقدام نمایید.