سرویس و تعمیر  ویدئو پروژکتور توسط متخصصین فنی آداک (گروه پشتیبانی فنی)

تعمیرات تخصصی ویدئو پروژکتورهای سانیو، پاناسونیک، بنکیو، سونی، اپتما، شارپ، ان‌ای‌سی، هیتاچی، میتسوبیشی، ایسر، پروکسیما، اپسون، ویویتک، توشیبا و ...

 

پنل ال‌سی‌دی ویدئو پروژکتور ال‌سی‌دی ویدئو پروژکتور

تعمیر انواع ویدئو پروژکتور

تراشه DMD پروژکتورهای DLP چرخک رنگ پروژکتور DLP
تعمیر انواع ویدئو پروژکتور تعمیر انواع ویدئو پروژکتور
 
مین بورد دیتاپروژکتور لامپ ویدئو پروژکتور
تعمیر انواع ویدئو پروژکتور
فن ویدئو پروژکتور لامپ بالاست پروژکتور
تعمیر انواع ویدئو پروژکتور
فیلتر هوای ویدئو پروژکتور منبع تغذیه ویدئو پروژکتور
   
تعمیر انواع ویدئو پروژکتور

تعمیرگاه مرکزی و تخصصی انواع ویدئو پروژکتور در تهران


 

آداک پروژکتور مفتخر است علاوه بر ارائه برندهای معتبر ویدئو پروژکتور و ملزومات و خدمات جانبی، امکان ارائه خدماتی ویژه در خصوص نگهداری، سرویس و تعمیرات ویدئو پروژکتور را نیز در همه برندها به مشتریان گرامی اعلام نماید. همواره خرید ویدئو پروژکتور و سایر دستگاههای حرفه ای با هراس ناشی از دریافت گارانتی و خدمات پس از فروش مطلوب همراه است. به ویژه در بازار فعلی رقابت اکثر فروشندگان بر پایه قیمت ویدئو پروژکتور بوده و طبیعتا ارائه خدمات در حاشیه قرار می ‌گیرد.  گروه متخصصین فنی شرکت آداک آماده پشتیبانی فنی از همه برندهای ویدئو پروژکتور بوده و حتی ویدئو پروژکتورهای خریداری نشده از این شرکت، مدلهای قدیمی و نیز خارج از رده تولید را پشتیبانی می کند.جهت دریافت خدمات مربوطه در گام اول می بایست مشخصات دقیق ویدئوپروژکتور معیوب اعم از مارک دستگاه، مدل و ایراد مشاهده شده توسط کاربر به واحد فنی شرکت اعلام شود. در این بررسی اولیه، کارشناسان تا حدودی امکان تعمیر دیتا پروژکتور را تشخیص داده و مهم تر از آن با توجه به مشخصات دستگاه، به صرفه بودن یا نبودن تعمیر آن را اعلام خواهند کرد. بدیهیست برای تشخیص دقیق عیب فنی، می بایست دستگاه پس از هماهنگی های لازم، به شرکت تحویل شده و در قبال آن رسید دریافت شود. پس از بررسی و عیب یابی، نقص فنی پروژکتور، قطعیت امکان تعمیر و نیز هزینه تعمیر به مشتری اعلام خواهد شد و پس از تایید، مراحل تعمیر آغاز می شود.

سیما پردازان آداک امکان عیب یابی و تعمیرات تخصصی ویدئو پروژکتورهای پاناسونیک، ان ای سی، سونی، اپتما، اپسون، ویویتک، بنکیو، کاسیو، اینفوکوس، شارپ، سانیو، هیتاچی، میتسوبیشی، ایسر، کریستی، ایکی، توشیبا، ویوسونیک، سامسونگ، پروکسیما و... را دارد. همچنین امکان تعمیر و تعویض قطعاتی نظیر لامپ ویدئو پروژکتور، لامپ بلاست، تراشه DMD، چرخه رنگ، ال سی دی، منبع تغذیه، فن، Main Board و ریموت کنترل ویدئو پروژکتور از جمله خدمات استثنایی بخش فنی شرکت سیما پردازان آداک است. سرعت نسبتا بالا و کیفیت مطلوب خدمات مذکور باعث گردیده بسیاری از مشتریان و کاربران گرامی خدمات این شرکت را حتی بر گارانتی اصلی و معتبر بعضی از مارکها که توسط شرکتهای وارذکننده ارائه می شود، ترجیح دهند.

 

نکات مهم در خصوص لامپ ویدئو پروژکتور


رایجترین و معمول ترین ایراد فنی در پروژکتورها اتمام عمر لامپ است که البته خیلی به نحوه استفاده صحیح دستگاه بستگی دارد. لامپ ویدئو پروژکتور یک قطعه مصرفی ست و عموما 2000 ساعت طول عمر دارد. در صورتی که نور دستگاه کم شده و یا چراغ آلارم Lamp روی پنل دستگاه روشن شده است، هر چه سریعتر با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

نحوه روشن و خاموش کردن دیتا پروژکتور، دود و گرد و غبار محیط در عمر لامپ موثر است. ضمنا در صورت عدم تعویض به موقع لامپ، ترکیدن آن در داخل دستگاه می تواند منجر به آسیب سایر قسمتها شود. برای مطالعه کاربری صحیح ویدئو پروژکتور اینجا کلیک کنید.

 

نکات مهم در خصوص تعمیر و سرویس ویدئو پروژکتور:

1- فیلتر هوا: این فیلترها در دستگاه‌های با تکنولوژی ساخت LCD مانند ویدئو پروژکتور‌های سونی، اپسون و پاناسونیک تعبیه شده‌اند و وظیفه آنها جلوگیری از ورود گرد و غبار در حین عمل مکش هوا و خنک‌سازی لامپ است. فیلترهای هوا بعد از مدت زمان مشخصی - که به میزان آلودگی محیط کاربری بستگی دارد) کثیف شده و عملا مانع ورود هوا به داخل دستگاه و خنک شدن لامپ پروژکتور می‌شوند. کاربران در این حالت می ‌بایست ابرهای فیلتر را از دستگاه خارج کرده و گرد و غبار آن را تمیز کنند سپس مجدد در جای خود قرار دهند. لازم به ذکر است که دود مربوط به دخانیات و قلیان مستقیما از همین کانال وارد ویدئو پروژکتور شده و در بلند مدت موجب آسیب دستگاه می‌شود. نکته: ویدئو پروژکتورهای DLP نیاز به تمیز کردن یا تعویض فیلتر ندارند و سرویس سالیانه دستگاه برای بهره‌وری بیشتر توصیه می‌شود.

2- تراشه یا چیپ DMD: چیپ DMD همان تراشه پردازشگر دیجیتال تصویر پروژکتور است که در دستگاه‌های با تکنولوژی ساخت DLP به کار می‌رود. وظیفه این قطعه پردازش و بازتولید دیجیتال تصویر بوده و در صورت آسیب دیدن موجب نمایش نقاط سیاه‌رنگ یا سفید‌رنگ در تصویر می‌شود. معمولا در ابتدای امر این تعداد و پراکندگی این نقاط محدود بوده و امکان استفاده از تصویر پروژکتور تا حدی فراهم است؛ ولی به مرور زمان این نقاط سیاه یا سفید در بیشتر نواحی تصویر پخش شده و عملا استفاده از ویدئو پروژکتور غیر‌ممکن می‌شود. در ویدئو پروژکتورهای دی‌ال‌پی بعد از پایان عمر لامپ، نقص فنی تراشه ‌دی‌ام‌دی از رایج‌ترین مواردی است که برای کاربران پیش می‌آید.


3- چرخک رنگ Color Wheel: چرخک رنگ یکی از قطعات مهم ویدئوپروژکتورهای DLP است که وظیفه ایجاد طیف‌های متنوع رنگ را بر عهده دارد و در صورت آسیب دیدن یا شکسته شدنش، وضعیت رنگ تصویر دچار بهم ریختگی می‌شود. بعد از تراشه دی‌ام‌دی و لامپ، یکی از عیوب متداول و رایج در پروژکتورهای دی‌ال‌پی آسیب این قطعه است و معمولا در این صورت صدایی شبیه به صدای فن (معیوب) از دستگاه شنیده می‌شود.

تجهیزات عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی ویدئو پروژکتور در تعمیرگاه مرکزی مستقر بوده و متاسفانه امکان بازدید از پروژکتور معیوب یا تعمیر آن در سایت مشتری مقدور نیست. 

برآورد دقیق هزینه تعمیر ویدئو پروژکتور فقط در صورت ارسال آن به واحد فنی و بررسی کارشناسان ممکن است.

عیب یابی، سرویس و تعمیر ویدئو پروژکتور با توجه به الویتهای کاری واحد پشتیبانی شرکت زمان‌بندی می گردد.جهت دریافت راهنمایی های بیشتر با ما تماس بگیرید.