پرده نمایش ویدئو پروژکتور  (Projector Screens)

 

مناسب مصارف پرتابل

پرده نمایش پایه دار Tripod Projector Screen

 

پرده نمایش پایه دار  پرتابل

مناسب مصارف ثابت

پرده نمایش پایه دار  Wall Projector Screen

 

پرده نمایش دستی دیواری / سقفی

مناسب کنفرانس و همایش
پرده نمایش پایه دار Motorized Projector Screen
 

پرده نمایش برقی

مناسب مینی‌پروژکتور  پرده نمایش پایه دار Portable Projector Screen
 
پرده نمایش رومیزی پرتابل


برخلاف تصور، کیفیت تصویری که توسط ویدئو پروژکتور منعکس می‌شود با نوع، کیفیت و جنس پرده نمایش نسبت مستقیم دارد. پخش تصاویر دیتا پروژکتورها بر روی پارچه، دیوار سفید و حتی پرده‌های نمایش با کیفیت نامناسب و درجه دو می‌تواند به طرز محسوسی کیفیت تصویر را کاهش دهد؛ در حالیکه که قیمت پرده  نمایش ویدئو پروژکتور به نسبت قیمت ویدئو پروژکتور ناچیز بوده و با توجه به هزینه‌ای که کاربران در خرید دیتا‌پروژکتور می‌کنند، توصیه می‌شود با انتخاب یک پرده مناسب از حداکثر کیفیت دستگاه بهره‌مند شوند.

برای انتخاب پرده پروژکتور باید پارامترهای خاصی مد نظر قرار گیرد. اولین نکته تناسب ابعادِ تصویرِ دلخواهِ کاربر با ابعاد محیطی‌ست که ویدئو پروژکتور و پرده در آن قرار می‌گیرند. با توجه به مولفه‌های فنی پروژکتور (فاصله از پرده نمایش / قطر تصویر) ابعاد پرده ویدئو پروژکتور تعیین می‌گردد. در صورتی که تصویر بزرگتر از پرده یا کوچکتر از آن باشد (به ویژه در حالت نصب به سقف که امکان تغییر وضعیت ویدئو پروژکتور نیست) به شدت زیبایی و ظاهر کار تحت تاثیر قرار می‌گیرد. نوع پرده نیز از انتخاب های مهم است. کاربران باید در هنگام خرید به خوبی اطلاع داشته باشند که قصد استفاده از آن را در چه شرایطی دارند.

در صورتی که مصارف پرتابل مورد نظر باشد و احتمال جابجایی ویدئوپروژکتور و پرده‌ نمایش وجود داشته باشد بهتر است پرده نمایش پایه دار انتخاب شود که مجهز به پایه ی جمع شونده بوده و حمل آن آسان است.

برای موارد غیرپرتابل و نصب ثابت در یک محیط (نظیر کلاس هوشمند، اتاق کنفرانس، سالن جلسات و ...) پرده نمایش دیواری یا سقفی (دستی) توصیه می شود که قابل نصب بروی سقف و دیوار بوده و می‌توان در مواقع عدم استفاده آن را در غلاف یا محفظه‌اش جمع کرد.

پرده نمایش موتورایز یا برقی (که روی دیوار یا سقف نصب می شود) نیز در اتاق‌های کنفرانس و سالن‌های همایش و هر محیطی که ظاهر کار مورد اهمیت است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پرده‌ها توسط ریموت کنترل از فاصله دور قابل کنترل هستند. قیمت پرده نمایش برقی نسبت به سایر انواع بالاتر است.

با توجه به رشد استفاده از ویدئو پروژکتورهای جیبی و مینی پروژکتورها نوع دیگری از پرده نمایش پرتابل و رومیزی که ابعاد کوچکتری دارد مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. این پرده به صورت آکاردئونی جمع شده و داخل غلاف کوچک قابل حمل خود قرار می گیرد.
 

نکته: گرچه نصب پرده نمایش دیتاپروژکتور چندان پیچیده نیست ولی با توجه به حساسیت و اهمیت تنظیمات تصویر ویدئو پروژکتور  بر روی آن، توصیه می‌شود از کارشناسان ماهر استفاده شود.

با کلیک بر لینک لوازم جانبی ویدئو پروژکتور می‌توانید سایر تجهیزات و خدمات شرکت آداک را بررسی کنید.
جهت دریافت راهنمایی های بیشتر ضمن تماس با ما می توانید به لینک های زیـر مراجعه نمایید: