چگونه لنز ویدئو پروژکتور خود را تمیز کنیم؟

برای اینکه تصویر خوب و باکیفیتی از ویدئو پروژکتور خود بگیرید، نیاز دارید لنز دستگاه خود را حداقل ماهی یک بار تمیز کنید. برای اینکه گرد و غبار و خاک جمع شده بر روی لنز دستگاه را پاک کنید، به یک محلول شوینده ضدخش که برای لنز دوربین های عکاسی ساخته شده اند و همین طور پارچه ای تمیز و خشک و ضد کرک نیاز دارید. می توانید دستمال و محلول شوینده را از فروشنده بخواهید.

الکل ایزوپروپیل هم میتواند جایگزین شوینده ی لنز باشد، اما شوینده های شیمیایی و حلال های دیگر می توانند به لنز دستگاه شما آسیب برسانند. همچنین دستمال و حوله های کاغذی که شامل فیبرهای سخت هستند و می توانند بر روی لنز ویدئو پروژکتور شما پرز باقی بگذارند به هیچ وجه توصیه نمی شوند؛ چرا که این کار تأثیر بسیاری بر روی کیفیت تصویر شما خواهد داشت.

نکته ی مهم دیگر اینکه، از استفاده ی بیش از حد شوینده بپرهیزید و به هیچ وجه شوینده را به طور مستقیم بر روی لنز نپاشید. ابتدا مقدار کمی از شوینده را بر روی دستمال ریخته و سپس با حرکات دورانی لنز را تمیز نمایید و اگر قصد استفاده از ویدئو پروژکتور را ندارید حتماً درپوش لنز را بگذارید.

اگر میزان گرد و غبار دستگاه شما خیلی زیاد نیست، می توانید از اسپری های هوای فشرده استفاده کنید. در هنگام انجام این کار حتماً چیزی حدود 20 سانتی متر با دستگاه فاصله داشته باشید تا به لنز ویدئو پروژکتور آسیبی وارد نشود.