راهنمای وایرلس ویدئو پروژکتور

  دانگل وایرلس ویدئو پروژکتور  

همگام با تکنولوژی، روشهایی که از طریق آنها اطلاعات به ویدئو پروژکتور داده می شوند هم با سرعت بسیار زیادی در حال تغییرند. این روشها به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند: با سیم و بدون سیم (وایرلس). روش قدیمی از طریق اتصال کابل بین منبع و ویدئو پروژکتور انجام می پذیرد که معمولا این کابلها HDMI و یا VGA هستند. در روش سنتی - با سیم - ارسال دیتا از طریق کابل با ثبات تر است و کیفیت بهتری را ارائه می دهد؛ اما همیشه و در همه ی مکانها امکان پذیر نیست. در روش دوم که روشی انعطاف پذیرتر است، از یک آداپتور وایرلس استفاده می شود که امکان تبدیل یک کابل VGA به وایرلس را به وجود می آورد. بسته به نوع منبع (لپ تاپ، دی وی دی پلیر و ...) و همین طور نوع اطلاعات، راه های مختلفی برای انتقال دیتا از روش بی سیم وجود دارد.
در روش وایرلس یا بی سیم، دیگر نیازی به کابل وجود ندارد و تنها نکته ای که باید به آن توجه کرد انتخاب آداپتور صحیح که ویژگی های مورد نظر را داشته باشد، است.


کانکشن وایرلس ویدئو پروژکتور؛ این سیستم چگونه کار می کند؟

دانگل های وایرلس برای اتصال به ویدئو پروژکتور استفاده می شوند. قبل از هر گونه اقدامی، می بایست سازگاری USB ورودی ویدئو پروژکتور و دانگل بررسی شود. همه ویدئو پروژکتورهایی که دارای پورت USB تایپ A هستند امکان اتصال به دانگل وایرلس را دارند.
برخی از دانگل های وایرلس ممکن است انتقال ویدئو های HD را ساپورت نکنند؛ اگرچه بیشتر دانگل ها مشکلی برای انتقال عکس و پاورپوینت ندارند. اولین قدم، نصب نرم افزار وایرلس (که گاهی بر روی CD به مشتری ارائه می شود و گاهی قابل دانلود از روی وب سایت تولیدکننده دستگاه است) می باشد. سپس دانگل به پورت USB ویدئو پروژکتور متصل می شود و پس از آن ارتباط بین منبع و دانگل برقرار می شود. بلافاصله پس از اتصال، نرم افزار نصب شده باز می شود. این نرم افزار به دنبال ویدئو پروژکتور می گردد و به محض اینکه آن را بیابد، بر روی دستگاه نمایش داده می شود.
شرکت سیما پردازان آداک برای آن دسته از کابرانی که تمایل دارند ویدئو پروژکتور خود را به امکان ارتباط وایرلس هم مجهز کنند، دانگل وایرلس MELE را پیشنهاد می کند.