در هنگام خریداری مینی پروژکتور باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

  نکته هایی در مورد مینی پروژکتور  

یک مینی پروژکتور خوب می بایست به راحتی قابل حمل باشد، شدت روشنایی کافی داشته باشد و به گونه ای طراحی شده باشد که ورودی های لازم همچون HDMI را دارا باشد.
کمترین شدت روشنایی ای که یک ویدئو پروژکتور جیبی بهتر است ارائه دهد 100 انسی لومنز است. مدل های بسیاری در بازار وجود دارند (پیکو پروژکتورها) که 30 لومنز شدت روشنایی دارند اما در دنیای واقعی این میزان چندان نمی تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. مینی پروژکتور با شدت روشنایی 30 لومنز می تواند یک تصویر نسبتا تار در یک اتاق کاملاً تاریک به شما ارائه دهد و اگر اتاق شما کاملاً تاریک نباشد، این دستگاه بی ارزش خواهد بود. پیکو پروژکتورها بسیار کوچک هستند و قطعاً بار اولی که با آنها مواجه می شوید بسیار تحت تأثیر قرار گرفته و هیجان زده می شوید؛ اما تصاویرشان بسیار بی کیفیت بوده و به احتمال بسیار قوی تنها یکبار از آنها استفاده خواهید کرد.
هرچه مبلغی که برای خریداری ویدئو پروژکتور جیبی پرداخت می کنید بیشتر باشد، شدت روشنایی آن بالاتر خواهد بود. انسی لومنز بالاتر یعنی مینی پروژکتور شما، از نظر سایز بزرگ تر است و در نتیجه تصویر باکیفیت تری ارائه خواهد داد. همین طور مینی پروژکتور بزرگ و لومنز بالاتر بدین معناست که عمر باطری کوتاه است. بنابراین در هنگام خرید حتما به اولویتهای خودتان توجه کنید.
برای یک ویدئو پروژکتور جیبی ضروری است که ورودی HDMI داشته باشد. HDMI یک رابط جهانی است و تقریباً توسط همه ی دستگاه های الکترونیکی مصرفی ساپورت می شود. برخی از ویدئو پروژکتورهای جبی تنها ورودی مینی HDMI دارند که در این صورت شما می بایست یک کابل و یا آداپتور تبدیل MINI HDMI به HDMI را همیشه همراه خود داشته باشید.
به طور کلی یک ویدئو پروژکتور جیبی یا باید خودش باطری داخلی داشته باشد یا اینکه قابلیت متصل شدن به پریز برق را دارا بود. قطعاً اگر دستگاه شما مجهز به باطری داخلی باشد، بسیار مفیدتر خواهد بود از سوی دیگر بیشتر باطری ها چیزی بین 60 تا 120 دقیقه کار میکنند. البته این میزان برای پرزنتیشن، دمو و یا حتی دیدن ویدئوهای Youtube کافی است. بنابراین تنها دستگاه هایی که عمر باطری شان طولانی تر است، قابلیت پخش فیلم های طولانی تری را دارند. از طرف دیگر در ویدئو پروژکتورهایی که خودشان حاوی باطری هستند، شدت نور، پایین تر می آید و در نتیجه تصویری که ارائه می شود نسبت به تصویر پروژکتورهایی که به برق متصل می شوند کم کیفیت تر است.
نکته مهم دیگر: بهتر است مینی پروژکتوری را انتخاب کنید که امکان استفاده ی آن در فواصل نزدیک پرده نمایش وجود داشته باشد؛ چرا که امکان تصحیح سایز تصویر بر روی پرده بسیار راحت تر خواهد بود. به عنوان مثال اگر شما مینی پروژکتوری دارید که می تواند یک تصویر 50 اینچی را در فاصله 12 سانتی متر (4 فوت) به شما بدهد و ویدئو پروژکتور دیگر همین تصویر را در فاصله 210 سانتی متر (7 فوت) ارائه می دهد، قطعا ویدئو پروژکتور اول را انتخاب کنید. مینی پروژکتورهای ارائه شده توسط شرکت سیما پردازان آداک عبارتند از: LG PH300 و ویویتک QUMI 6.