بازی پوکیمون گو Pokemon Go تلفیق دنیای واقعی و مجازی

  بازی پوکیمون گو Pokemon go  


پوکیمون ها یا هیولاهای جیبی، شخصیت های کارتونی هستند که اولین بار در سال 1995 در ژاپن خلق شدند.
اما پوکیمون گو یک بازی رایگان موبایلی است که بر روی هر دو سیستم IOS و اندروید قابل اجرا شدن است. در این بازی شما می توانید یک آواتار (نماد تجسمی) برای خود خلق کنید و قادر خواهید بود این شخصیت های پوکیمون را بگیرید، پروروش دهید، مبادله کنید و یا با آنها بجنگید.
اما چیزی که این بازی را بسیار خاص و متفاوت می کند این است که این بازی با استفاده از موقعیت مکانی و دوربین تلفن هوشمند شما به شما کمک می کند تا این شخصیت ها را در دنیای واقعی شکار کنید. در واقع شما در هر شهر و یا مکانی که هستید زمانی که در خیابان های آن شهر قدم می زنید، آواتار یا نماد تجسمی شما هم در درون بازی حرکت می کند؛ بنابراین برای پیدا کردن پوکیمون جدید و یا ایست های بازرسی باید از روی مبل های راحت تان بلند شده و در خیابان های شهرتان قدم بزنید.
این بازی با استفاده از تکنولوژی گوگل مپ، آواتار شما را در دنیای مجازی قرار می دهد که در واقع بازتابی از دنیای واقعی می باشد. زمانی که شما یک پوکیمون پیدا می کنید، بازی با استفاده از واقعیت افزوده، شرایطی را فراهم می آورد که گویی پوکیمونی که شما در حال گرفتنش هستید دقیقاً در برابر شما ایستاده است.
این اپلیکیشن به جز ایتالیا، پرتغال و اسپانیا در 26 کشور دیگر هم موجود است.
عجیب ترین اتفاقی که برای یکی از کاربران این بازی رخ داده این است که دختری 19 ساله در آمریکا در حین دنبال کردن یک پوکیمون، جسدی در نزدیکی منزلش یافته است.