نکاتی برای انتخاب ویدئو پروژکتور برای مساجد و هیأت ها


  انتخاب ویدئو پروژکتور برای مساجد و هیات ها  


* هر چه روشن تر بهتر
شدت روشنایی حداقل 5000 لومنز برای مساجد مناسب است. این میزان روشنایی می تواند به راحتی تصویر بسیار خوب و روشنی برای جمعیتی در حدود 100 تا 150 نفر ارائه دهد. برای مکان های با جمعیت بیش از 250 نفر ویدئو پروژکتورهای با شدت روشنایی 6000 و بالاتر توصیه می شود.
*نسب تصویر
نسبت تصویر در ویدئو پروژکتور شکل تصویر شما را مشخص می کند. برای مکان بزرگی همچون مسجد، ما به شما پیشنهاد می کنیم یک تصویر واید 16:10 و یا 16:9 داشته باشید. این انتخاب به این دلیل است که معمولاً ویدئو پروژکتور بالای سر خطیب و سخنران نصب می شود؛ پس می تواند محتوای بیشتری بر روی صفحه ی واید ارائه دهد.
ویدئو پروژکتورهای پاناسونیک VX600 با شدت روشنایی 5500 لومنز و یا X610 با شدت روشنایی 6200 پیشنهاد ما برای مساجد و هیأت هاست.
برای اینکه ویدئو پروژکتور ایده آل خود را تهیه نمایید به نکات زیر دقت کنید:
1) عرض پرده نمایش
2) فاصله ویدئو پروژکتور و پرده ی نمایش. معمولاً فاصله ایده آل چیزی حدود دو برابر عرض پرده نمایش است. به عنوان مثال اگر عرض پرده نمایش شما 1.5 متر است فاصله ویدئو پروژکتور از پرده بهتر است 3 متر باشد.
3) تصمیم گیری برای نسبت تصویر و انتخاب تصویر ذوزنقه یا مربع
4) بودجه شما. نگران نباشید؛ بودجه ی شما هر چقدر هم که باشد ما به تناسب آن، ویدئو پروژکتوری به شما پیشنهاد خواهیم کرد که پاسخگوی نیاز شما باشد.


 

صفحه اصلی بلاگ