شش مزیت ویدئو پروژکتور بر تلویزیون های LCD و LED

  تفاوت ویدئو پروژکتور و LCD و LED  


1) مقرون به صرفه بودن: ویدئو پروژکتور تقریباً پنجاه درصد ارزان تر از یک تلویزیون با صفحه بزرگ است.
2) سایز و اندازه: ویدئو پروژکتور با ابعادی کوچک و قابل حمل امکان پخش تصاویر بزرگ را (30 الی 300) فراهم می کند. اهالی فیلم و سینما تنها با به کارگیری ویدئو پروژکتور می توانند لذت هیجان سینمای خانگی واقعی را تجربه کنند.
3) زیبایی: یک تلویزیون با صفحه ی بزرگ در هر اتاق با هر ابعادی که قرار بگیرد یک شیء دائمی و حجیم خواهد بود. ولی حجم کم پروژکتور و پرده ی نمایش جمع شونده حتماً می تواند اتاق را زیباتر هم بکند.
4) انعطاف پذیری (قابل حمل بودن): شاید دوست داشته باشید فیلم خود را در اتاق دیگری غیر از اتاق نشیمن تماشا کنید و یا بخواهید در هنگام سفر و یا فضایی بیرون از خانه دیدن فیلم را تجربه کنید؛ قطعاً با یک تلویزیون بزرگ این اتفاق نخواهد افتاد.
5) ضرر کمتر برای چشمها: تحقیقات علمی نشان داده است که خیره شدن به پرده ی نمایش ضرر کمتری نسبت به خیره شدن به صفحه ی تلویزیون دارد.
6) باز هم مقرون به صرفه بودن: پروژکتور بسیار ارزان تر از تلویزیون است. بنابراین گمان میکنم این نکته ی مهم شایستگی دو بار تکرار شدن را داشته باشد. smiley
قطعاً دلایل دیگری هم برای ارجحیت پروژکتور بر تلویزیون وجود دارد؛ به عنوان مثال قابل بازیافت بودن پروژکتور. قطعاً یک پروژکتور 2.5 کیلویی نسبت به یک تلویزیون 80 کیلویی دوست بهتری برای محیط زیست است.