ویدئو پروژکتور و کاربرد های آن

 

گالری تصاویر ویدئو پروژکتور


نمایشگاه مجازی ویدئو پروژکتور شرکت سیما پردازان آداک
 

تعمیر انواع ویدئو پروژکتور
 

تعمیر انواع دیتا پروژکتور

تعمیر انواع دیتا پروژکتور
   
 

عصر ویدئو:

به گمان ما این عصر را می توان عصر ویدئو نامید! در گذشته ای نه چندان دور، گرفتن یک عکس یا دیدن یک فیلم کاری توام با مناسک بود. عصر حاضر اما کاملا متفاوت است. هر کاربر آماتوری به سادگی با گوشی هوشمند خود عکس و فیلم تهیه میکند، آنرا ویرایش می کند و در صفحات اجتماعی قرار می دهد. امروزه اپلیکیشنهایی نظیر واتس اپ، وایبر و تلگرام حتی فضای جوک ها و لطیفه ها را نیز ویدئویی کرده اند. بیشتر پیامها به صورت تصویری و ویدئویی ارسال و دریافت می شوند. سایتها تلاش دارند محتوای مالتی مدیای خود را ارتقا دهند. بازاریابها به جای کاتالوگ و بروشور فیلم محصول و خدمات خود را - که بسیار ملموس تر است - ارائه می دهند. سایتهای مهمی نظیر تد، یوتیوب و آپارات انقلاب ویدئو کلیپ را به پیش می برند. حتی با امکانات مذکور هر فردی در جامعه تبدیل به یک گزارشگر شده است. همه اینها تایید می کند که می توان این عصر را عصر ویدئو نامید.
ویدئو پروژکتور که زمانی یک محصول و سیستم نسبتا لوکس محسوب میشد، با توجه به قیمت  نسبتا بالایی که داشت، کمتر مورد اقبال قرار می گرفت. ولی با آغاز عصر ویدئو، جایگاه جدیدی برای نمایشگرها تعریف شده است و ویدئو پروژکتور به عنوان یکی از حرفه ای ترین و پر کاربرد ترین نمایشگرها در حوزه های مختلف نظیر کسب و کار، تبلیغات، نمایشگاهی،  سینمای خانگی، فرهنگی، هنری، ورزشی، تفریحی و ... نقش بسیار مهمی ایفا می کند. این محصول با سرعت زیادی روند تکاملی خود را سیر می کند و اگر روزگاری نسل اول آن فقط در سالنهای سینما و یا مراکز مهم علمی و پژوهشی کاربرد داشت، اکنون در سالنهای سینما، هتلها، استخرها، نمایشگاهها، موزه ها، مراکز آموزشی - از مدارس و موسسات گرفته تا دانشگاهها - مراکز عملیاتی، مراکز پژوهشی، منازل، اتاق کنفرانس شرکتها و سازمانها و ... کاربرد دارد. حتی مدلهای پرتابل، سینمای خانگی، سه بعدی و ویدئو پروژکتورهای جیبی، کاربریِ این دستگاه را در حوزه گسترده تری تعریف کرده است.


مصارف جلسات:

به نظر می رسد عمده مصرف ویدئو پروژکتور در مصارف جلسات باشد. این جلسات در گروههای کوچک برای پرزنت محصولات و خدمات، گروههای متوسط به منظور کنفرانس، و یا گروههای بزرگ در قالب سالنهای همایش و سمینار می توانند از امکانات ویژه دیتا پروژکتور بهره مند شوند. بدیهیست انواع پرتابل که برای جلسات کوچک تر طراحی شده اند نسبت به انواع سالنی شدت روشنایی پایین تر و ورودی خروجی های کمتری دارند.

 

تبلیغات و نمایشگاهها:

کاربرد دیگر این دستگاه در حوزه تبلیغات است. نمایشگاههای داخلی شرکتها، نمایشگاههای خارجی، لابی ها و حتی اخیرا مراکز خرید و فروشگاهها با استفاده از امکانات بالقوه پروژکتور، پروژه های تبلیغاتی بزرگی را اجرا می کنند. ویتریزیون و لارجیزیون دو راه حل جدید در همین راستا هستند.
 

مدارس و دانشگاهها:

یکی دیگر از موارد استفاده ویدئو پروژکتور در مصارف هوشمند سازی مدارس است. ترکیب این دستگاه با سیستم ویژوالایزر و همچنین برد هوشمند، بدنه  اصلی سخت افزاری کلاس هوشمند را تشکیل می دهد؛ که در مدارس و دانشگاههای بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد.
 

سینما و سینمای خانگی:

سالنهای سینما این روزها مجهز به نسل جدید آپاراتها شده اند. ویدئو پروژکتور نه تنها سالنهای بزرگ سینما را تسخیر کرده است بلکه علاقمندان فیلم و سینما را بر آن داشته تا سینمای خانگی را هم با ویدئو پروژکتور تجربه کنند. چرا که هم بهتر می توان با آن شبیه سازی سینما را انجام داد و هم تصاویر در ابعاد بزرگتر (به نسبت سایر نمایشگرها) قابل حصول است. پروژکتورهای سه بعدی، فول اچ دی و مینی پروژکتورها مورد اقبال عمومی قرار گرفته اند.

جهت دریافت راهنمایی های بیشتر با ما تماس بگیرید.