عوامل تاثیرگذار در قیمت ویدئو پروژکتور

 

گالری تصاویر مربوط به ویدئو پروژکتور


دانلود ویدئو های مربوط به ویدئو پروژکتور
 

video projector
 

video projector

تعمیر انواع دیتا پروژکتور
   
 

قیمت ویدئو پروژکتور

در شرایط فعلی طیف قیمت ویدئو پروژکتورها صرفنظر از برند و مدل، از حدود یک میلیون تومان  تا حدود سیصد میلیون تومان می باشد. بدیهیست با توجه به تخصصی بودن این محصول و عدم شناخت کافی برخی کاربران گرامی، ممکن است در انتخاب و هزینه اشتباهاتی رخ دهد. در این مقال به تشریح عوامل مهم می پردازیم. عواملی که توجه به آنها در کنار نیاز های کاربر می تواند در یک انتخاب صحیح و همچنین صرفه اقتصادی موثر باشد.شدت روشنایی ویدئو پروژکتور

 

شدت روشنایی مهمترین پارامتر فنی یک ویدئو پروژکتور است که قدرت پرتو نور دستگاه را تعیین می کند و طبیعتا هر چه این قدرت نوردهی یا شدت روشنایی بالاتر باشد، قیمت ویدئو پروژکتور هم افزایش می یابد. هر چه محیط کاربری شما بزرگتر و یا پرنورتر باشد قاعدتا می بایست از دستگاه با شدت روشنایی بالاتر استفاده کنید. ویدئو پروژکتور های امروزی از شدت روشنایی حدود 2000 تا 16000 انسی لومنز درجه بندی می شوند. در هنگام مشاوره خرید دقت نمایید با در اختیار گذاشتن ابعاد محیط و روشنایی آن، بیشتر یا کمتر از حد نیاز خود هزینه صرف نکنید.

 

ورودی و خروجی ویدئو پروژکتور

پورتهای ارتباطی دیتا پروژکتور هر چه کاملتر باشند باعث افزایش حجم، وزن و قیمت می شوند. گاهی بهتر است از وسوسه خرید یک دستگاه با پورتهای زیاد بپرهیزید. این به معنای کاهش کیفیت دستگاهی که می خرید نیست. معمولا در استفاده های حرفه ای نیاز به این پوتهای کامل حس می شود. ورودی HDMI و RGB که اغلب دستگاهها به آنها مجهز هستند، در بسیاری از موارد کافی می باشند. توصیه می شود تنها در صورت استفاده حرفه ای در محیطی مثل سالن همایش یا اتاق کنفرانس - آن هم با حضور یک اپراتور حرفه ای - پورتهای کامل را انتخاب کنید.
 

ماژول وایرلس و ورودی فلش مموری

معمولا این دو امکان، به ویژه امکان برقراری ارتباطِ وایرلس در قیمت ویدئو پروژکتور تاثیر بسزایی می گذارند. توصیه می شود فقط در صورت نیاز واقعی این گزینه ها را انتخاب نمایید. ورودی های فلش مموری فقط قادر به خواندن فایلهای عکس هستند. انتخاب آن با تصور خواندن انواع فایلهای فیلم و صوتی و نرم افزاری، اشتباهی فاحش است. استفاده از قابلیت WiFi هم محدودیتهای خود را دارد و بهتر است با مشاوره انتخاب شود. معمولا پیشنهاد می شود در مراکز مهم نظیر اتاق کنفرانس، برای پیش بینی موارد فوری کابل کشی هم صورت پذیرد.وزن و حجم ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتورهای بسیار سبک یا بسیار کم حجم که برای مصارف پرتابل مناسب هستند، علیرغم کاهش محسوس پورتهای ارتباطی شان معمولا از قیمت بیشتری برخوردار هستند. دقت نمایید تنها در صورت اهمیت فوق العاده حجم و وزن، این نوع دستگاهها را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که ویدئو پروژکتورهای پرتابل با وزن متعارف در حدود 3 کیلو گرم وزن دارند و دستگاههای سبکتر قاعدتا گران قیمت تر هستند.


برند ویدئو پروژکتور


به کرات دیده شده که برندی با یک یا دو مدل ارزان قیمت وارد بازار می شود و مورد اقبال عمومی واقع می گردد. به خصوص مراکزی مانند مدارس معمولا از این نوع محصولات استقبال ویژه ای می کنند. بدیهیست مهمترین عامل این ارزان بودن مشخصات فنی ضعیف، برند با کیفیت متوسط و نداشتن شرایط مطلوب خدمات و گارانتی ست. در صورتیکه ناگزیر به خرید این محصولات بودید، ضمن در نظر گرفتن فاکتورهای مذکور، حتی الامکان خرید خود را از شرکتهای معتبر و رسمی انجام دهید.

 
جهت دریافت راهنمایی های بیشتر با ما تماس بگیرید.