ویدئو پروژکتور با گارانتی شرکتی

 

گارانتی شرکتی ویدئو پروژکتور


گارانتی شرکتی ویدئو پروژکتور
 

گارانتی شرکتی ویدئو پروژکتور
 

گارانتی شرکتی ویدئو پروژکتور

گارانتی شرکتی ویدئو پروژکتور
   
 

گارانتی شرکتی ویدئو پروژکتور:


 

- گارانتی کجاست؟
- گارانتی شرکتی!
این سوال و جواب کوتاه این روزها برای بسیاری از کسانی که در حال تحقیق برای انتخاب و خرید دیتا پروژکتور هستند، آشناست. گارانتی شرکتی یکی از من در آوردی ترین و مبهم ترین واژه هاییست که متاسفانه کاربران غیر حرفه ای و البته گاها حرفه ای را به دام می اندازد. معمولا اگر خریدار این دیالوگ را ادامه دهد و
بپرسد:
- کدام شرکت؟
مجددا در پاسخ خواهد شنید: شرکتی! شرکت اصلی!
ولی تا جایی که تجربه ما یاری می کند، نام هیچ شرکت مشخص و معتبری مطرح
نمی شود. به نظر می رسد «گارانتی شرکتی» لفظ مودبانه ایست که اخیرا به جای «گارانتی ندارد» استفاده می شود! با این تفاوت که در ذهن مشوش و تا حدی عجول مشتری، تاثیر مثبت هم دارد! چرا که در میان سوالات متعدد فنی که در ذهن مشتری نقش بسته، شنیدن عبارت «گارانتی شرکتی دارد» می تواند بسیار آرامش بخش باشد. ضمنا چنین به نظر می رسد که این عبارت مبهم  بیشتر توسط ارزان فروشها مورد استفاده قرار میگیرد. چرا که این دسته از فروشندگان بدون لحاظ نمودن شرایط محصولی که می فروشند و بدون بررسی خدماتی که برای ارائه آن نیاز است، صرفا با پایین ترین قیمت ممکن اقدام به عرضه یک دستگاه حرفه ای نموده و تنها چیزی که در این میان کم دارند یک واژه یا عبارت راضی کننده برای مشتریست. واژه ای که به سهولت ذهن مشتری را ترغیب نماید تا ضمن خرید کاملا به صرفه و ارزان، از گارانتی آن نیز اطمینان نسبی حاصل کنند.


نکته دیگر اینکه اخیرا بعضی از فروشندگان ویدئو پروژکتور برای موجه تر جلوه دادن این ترفند، از لیبل گارانتی با نامی کاملا ناآشنا و مهجور استفاده می کنند. در واقع این طیف جدید مسئله بی نام بودن گارانتی خود را با یک نام صوری یا گاها نام شرکتی که به هیچ وجه در زمینه ویدئو پروژکتور فعال نیست، ارائه می کنند. مشتریان گرامی و هوشمند باید دقت داشته باشند که ویدئو پروژکتور - به عنوان محصولی که قطعا در کوتاه مدت و دراز مدت به خدمات پس از فروش نیاز خواهد داشت - حتما باید با گارانتی رسمی شرکت فروشنده ارائه شود، در غیر اینصورت این عدمِ شفافیت خود می تواند دلیل آشکاری باشد برای در نظر گرفتن احتمال عدم ارائه خدمات و یا ارائه خدمات نامطلوب؛ چرا که شرکتهای متخصص که از توان فنی و پشتیبانی خود آگاهی کامل دارند، هرگز حاضر نیستند گارانتی مطلوب خود را تحت عناوین غیر رسمی و صوری ارائه نمایند.

چند توصیه برای خریداران گرامی:

 
 
  •  در صورت مواجه شدن با عبارت گارانتی شرکتی، حتما در خصوص نام و اعتبار شرکت گارانتی دهنده اطمینان حاصل کنید. یکی از مشخصه های این گارانتی های نا معتبر بی نام بودن آنهاست و یا اینکه به نام شرکت یا موسسه ای هستند که هیچ شناسنامه و رد پای موجه و مرتبطی با کالای خریداری شده ندارد.
 
  • در خصوص جزئیات گارانتی شرکتی سوال کنید! معمولا پاسخ به این سوال، مبهم و مختصر خواهد بود؛ و یا شرایط حداقلی یک گارانتی به شما اعلام می شود.
 
  • از پذیرش شرایط گارانتی به صورت شفاهی جدا خودداری کنید. اطمینان حاصل کنید که مفاد ضمانت با نام اصلی فروشنده یا شرکت معتبر گارانتی دهنده به صورت مکتوب ارائه می شود.
 
  • نسبت به اعتبار شرکت یا فروشنده، ثبت بودن و رسمی بودن آن، تخصص در زمینه فروش و تعمیر ویدئو پروژکتور و عضویت در تشکلهای صنفی مرتبط اطمینان حاصل کنید.