خدمات پس از فروش ویدئو پروژکتور

 

خدمات پس از فروش ویدئو پروژکتور


خدمات پس از فروش ویدئو پروژکتور
 

خدمات پس از فروش ویدئو پروژکتور
 

خدمات پس از فروش ویدئو پروژکتور

خدمات پس از فروش ویدئو پروژکتور
   
 

چرا خدمات؟ :


 

دیتا پروژکتور محصولیست که به طور حتم نیاز به خدمات پس از فروش خواهد داشت. بسیاری از کاربران هنگام خرید ویدئو پروژکتور با ملاک قرار دادن قیمت ویدئو پروژکتور به عنوان تنها فاکتور خرید، در دراز مدت متحمل زیانهای متعدد می شوند. شرکت سیما پردازان آداک که علاوه بر فروش ویدئو پروژکتور در خصوص سرویس و تعمیر انواع دیتا پروژکتور ( همه برندها) نیز فعال است، از نزدیک با بسیاری از این کاربران در ارتباط است، کاربرانی که گاها حتی اطلاع ندارند دستگاه معیوب خود را از کجا خریده اند! با توجه به نظرسنجی های شرکت آداک (در قسمت پایین سایت) متاسفانه به این نتیجه رسیده ایم که هنوز هم خدمات پس از فروش برای خریداران از اولویت پایینی برخوردار است. تا زمان نگارش این متن تنها 5 درصد از کاربران به خدمات پس از فروش به عنوان یک موضوع مهم رای داده اند. شاید یکی از دلایل حجم زیادی از محصولات فروخته شده در بازار (به ویژه به آموزش و پرورش و مدارس) باشد که کاربران را از ارائه یک گارانتی معمولی هم نا امید نموده است چه برسد به ارائه خدمات پس از فروش. و البته گروه دیگری هم شاید مبنا را بر این گذاشته اند که چون خدمات شامل هزینه می شود، چندان اهمیتی ندارد که از کجا گرفته شود.
نظر ما اما چیز دیگریست. اولا به همین دلیل که خدمات پس از فروش مبتنی بر پرداخت هزینه است، اتفاقا بسیار مهم است که این خدمات با بهترین کارشناسی و کمترین هزینه ممکن صورت پذیرد. نکته ی  پراهمیت دیگر در این خصوص سرعت ارائه خدمات است. بدون ذکر مثال اشاره می کنیم به شرکتهای معظم با گارانتی های ظاهرا معتبری که پروسه عیب یابی و برآورد هزینه آنها بین یک تا سه ماه به طول می انجامد! و جالبتر آنکه طبق گزارش  مشتریان برخی از آنها برآورد و اعلام هزینه را حذف نمونه و فقط بعد از رفع عیب یا عیوب احتمالی مشتری را با صورت حساب نهایی مواجه می سازند.

خدمات پیش از فروش!  :

اولین گام سیما پردازان آداک در این مهم، ارائه خدمات پیش از فروش است! نیاز سنجی، راهنمایی و مشاوره و در نتیجه فروش بهترین و مناسب ترین ویدئو پروژکتور با توجه به جمیع شرایط مشتری. شاید تکرار این موضوع اهمیت داشته باشد که این درست همان مقوله ای ست که غیر متخصصین و نیز پیروان مکتب ارزان فروشی (به هر قیمتی) سخت از آن غافلند و یا ناتوان. به اعتقاد ما طی نمودن این فرایند در کاهش هزینه های آتی خدماتی بسیار حائز اهمیت است. 
با توجه به ارائه خدمات فنی و مشاوره ای به همه کاربران ویدئو پروژکتور، طبیعتا با طیف وسیعی از دستگاهها مواجه شده ایم که اساسا به اشتباه انتخاب شده اند. متاسفانه این روند اشتباه در حوزه مدارس که طبیعتا بیشتر در معرض خطر انتخاب بر مبنای قیمت پایین بوده اند، بیشتر به چشم می خورد. پیشنهاد امروز ما به مدارس این است: به جای ده کلاس پنج کلاس را تجهیز کنید! البته با کالای با کیفیت تر و ماندگارتر. تنها دلیل مان هم این است: مدارس به دلیل اینکه مراکز آموزشی هستند طبیعتا مدت زمان زیادی از این تجهیزات استفاده می کنند. پس کیفیت و طول عمر لامپ و ویدئو پروژکتور بسیار مهمتر از قیمت است.
برای خدمات پیش از فروش، شرکت آداک تلاشهای فراوانی انجام داده و خواهد داد. از مشاوره های تلفنی مرسوم که بگذریم، ماژولهای کمکی در سایت نظیر:
راهنمای انتخاب و خرید ویدئو پروژکتور، راهنمای گام به گام خرید ویدئو پروژکتور، مقالات مرتبط، نمایشگاه مجازی یا راهنمای ویدئویی ویدئو پروژکتور و ... بیانگر تلاش همیشگی و مستمر کارشناسان شرکت در جهت ارتقاء قدرت تصمیم گیری و خرید مشتریان گرامی است. 

خدمات پس از فروش:

شرکت سیما پردازان آداک با تکیه بر دانش فنی و تجربه کارشناسان فنی خود، مصمم به ارائه خدمات حتی به مشتریانی است که ویدئو پروژکتور خود را از مراکز دیگری تهیه نموده اند. بدیهی ست همانطور که رد شرایط گارانتی نقره ای و طلایی توضیح داده شد، کاربرانی که دستگاه خود را با این شرایط از آداک تهیه نموده اند، در زمان نیاز به دریافت خدمات پس از فروش به هر ترتیب از تخفیف های 5 درصدی و 10 دصدی بهره مند خواهند شد.